Co jsou a kde se vzaly mobilní domy?

Ačkoliv jsou v Česku mobilní domy poměrně novinkou, jinde ve světě mají bohatou historii, kterou jejich „předci“ započali už v 19. století, kdy miliony lidí cestovaly napříč dnešními Spojenými státy.

Jak již samotný název “mobilní domy” napovídá, lze tento typ stavby ve stručnosti popsat jako obydlí, které není pevně ukotvené v zemi, ale lze jej bez problémů přesouvat z místa na místo. 

Výběr mobilního domu

Jako pořizování kteréhokoliv bydlení, je i výběr mobilního domu velkým životním rozhodnutím. Váš nový mobilheim se s velkou pravděpodobností stane láskou na celý život, a tak je nutné jeho výběr nepodcenit, pečlivě zvážit všechny dostupné možnosti a přesně stanovit své požadavky, které povedou ke stoprocentní spokojenosti. Na co si ale dát při výběru pozor a jak poznat, který mobilní dům je pro Vás ten pravý?

Společné záliby jsou základ

Stejně jako při výběru partnera, je i v případě mobilního domu zásadní, abyste si  vzájemně dobře rozuměli. Je proto důležité si před samotnou koupí pečlivě vyjasnit, za jakým účelem dům kupujete, a tím se pak při výběru řídit. Tedy stanovit si, k čemu chcete stavbu v budoucnu využívat. 

Všechny mobilheimy Vám sice nabídnou střechu nad hlavou, možnost připojení elektřiny, plynu, vody i odpadu, všechno ostatní se ale u různých typů může lišit, a je proto nutné si své požadavky vyjasnit,  a pak již hledat takový, který bude Vaše přání splňovat.

Ideální dům existuje

Zůstaňme ale u paralel s milostným životem. Na rozdíl od ideálního partnera, není hledání perfektního domu tak složité. V našem prodejním centru v Jindřichově Hradci si totiž můžete najít hned několik desítek kvalitních domů, které si můžete na místě prohlédnout a vybrat si tak ten, který je Vašemu srdci nejbližší. 

Rozdíly uvidíte jak v konkrétních rozměrech domů, tak v použitých dekorech a prostorovém řešení jednotlivých místností a jejich výbavě. Přesně podle svých preferencí si tak můžete pořídit například dům s terasou, markýzou, krbovými kamny nebo řadou dalšího příslušenství, jehož výběr s vámi rádi hned na místě probereme a zodpovíme Vaše případné otázky, či konkrétní představy. Pro představu, jak může vypadat například mobilhaus se zabudovaným krbem, si prohlédněte celoroční mobilní dům Willerby Granada.

Láska od jara do zimy

Obecně nejlepší řešení při výběru mobilního domu představují prostorné zateplené mobilheimy, které jsou připravené k celoročnímu provozu, a tedy i k trvalému bydlení. Na rozdíl od sezónních domů disponují prakticky vždy lepším vybavením a nabízí podstatně větší komfort. V neposlední řadě jsou navrženy tak, aby byly atraktivnější a svému majiteli zajistily co nejvyšší úroveň pohodlí. Můžete si tak být jisti, že Vás ani po letech neomrzí a skutečně se stanou láskou na celý život. 

Rádi vám předvedeme mobilní domy osobně v našem centru, ale pro představu se můžete podívat na nabídku domů různých stylů s úžasnou atmosférou.

YouTube video