Facebook pixel

Zabezpečení mobilního domu

25.11.2016 / Novinka

 

I obyčejný zámek navíc může posloužit

Základem je jistě kvalitní zámek. Doporučujeme opatřit veškeré vstupy do objektu klidně i zámkem visacím. Sehnat lze i zámky odolné proti manuálnímu poškození. Ať už se jedná třeba o branku plotu, zloději to napoví, že to nebude mít rozhodně lehké. Pozor i na kvalitní a odolnou petlici!

Při výběru se zaměřte hlavně na zámky se správným certifikátem tedy normou (pro visací zámky je to EN 12320). Ta musí být vždy uvedena na obalu výrobku.

Alarm

Kdyby zloděj uspěl a přes zámky se přesto dostal až do objektu, existují sofistikované alarmy, které jsou schopné ihned zaslat majiteli sms zprávu v případě, že zaregistrují něco nekalého. Některé jsou dokonce vybaveny funkcí černobílé či barevné fotografie k identifikaci pachatele. O čem se však moc nemluví je, že se vám tato ochrana nemusí zrovna vyplatit v případě plnění pojistné události. Pojišťovny totiž nemusí uznat zařízení, které jste si naistalovali svépomocí a nepřizvali k instalaci odborníka. Zařízení, která vyžadují odbornou instalaci, jsou řazena již do profesionální řady a tudíž se pohybují i v trochu jiné cenové relaci. 

Zabezpečte i okna

Jednoduchým řešením mohou být uzamykatelné okenice, fólie či mříže.

 

mobilheimy-3.jpg

Zpět na výpis