Facebook pixel

Proč si pořídit mobilheim

18.03.2016 / Novinka

Mobilní domy nemají u nás zatím moc rozšířenou tradici. V následujících několika odstavcích bychom rádi shrnuli, jaké jsou výhody mobilheimů, a proč začít uvažovat o tomto alternativním a ekonomickém způsobu bydlení.

Stavební povolení netřeba

Stavební povolení na mobilheim může být prve součástí diskuse. My vám to zde upřesníme jednou provždy. Z ekonomické stránky má mobilní dům celou řadu výhod. Pro klasickou cihlovou stavbu si musíte zaběhnout povinné kolečko okolo úřadů a mnohdy složitě získávat stavební povolení. S mobilním domem tyto nepříjemné starosti odpadají. "Stavba" mobilního domu pro vás není vůbec nijak náročná. Jak už název napovídá, nejedná se o klasickou stavbu, nýbrž o mobilní objekt, který se dá v případě potřeby snadno přesunout na jiné místo. Ušetříte tedy čas, peníze a starosti se složitým papírováním.

Finance

Pořízení mobilního domu je jednoznačně přijatelné a příznivé pro váš rozpočet. Celoroční mobilheim pořídíte od 350 000 do 1 000 000, záleží především na stáří a vybavení domu. Sezónní domky jsou pak ještě levnější. Kvalitní sezónní domek stojí od 150 000. S provozem domu jsou spojené investice kolem údržby, které s mobilheimem rovněž odpadají. Jakmile dům jednou zaplatíte, téměř nemusíte investovat do ničeho jiného. Podmínkou je samozřejmě mít dostačující pozemek pro mobilheim.

Rychlost a variabilita

Ráno se vzbudíte a prakticky večer můžete bydlet. Ve chvíli, kdy si rozmyslíte přestěhovat se do mobilního domu, nebo si jeden pořídit k rekreaci, si stačí vybrat a v krátké době po jeho zaplacení již stojí domek na Vašem pozemku. Mobilní domy využívají všechny věkové kategorie. Mladí lidé, kteří nemají dost prostředků na klasickou stavbu, studenti, důchodci nebo rozvedení. Poslední dobou je trendem pořizovat si mobilheim i jako kancelářské prostory. Dům Vám velmi dobře poslouží jako zahradní chatka, dočasný i trvalý mobilní domov, klubovna nebo nouzové ubytování po přírodních katastrofách.

Mobilita

Ze samotného názvu snadno pochopíte, že se jedná o mobilní jednotku, kterou v případě potřeby poměrně snadno přemístíte z bodu A do bodu B. Celý objekt je na kolech a dá se popřípadě převézt. "Nebaví" Vás stávající pozemek nebo umístění domku na zahradě, stačí dům posunout.

Komfort

Mobilní domy Vás nepřipraví o komfort, na který jste zvyklí. Naopak. I na malém prostoru poskytne vše, co je potřeba ke kvalitnímu a pohodlnému bydlení. Mobilheimy jsou vybaveny obývacím pokojem, kam se pohodlně vejde sedací souprava, nábytková stěna a dokonce můžete mít i mobilheim s krbem či krbovými kamny. V kuchyni je dost místa na kuchyňskou linku, sporák a další kuchyňské spotřebiče. Do ložnice snadno umístíte jedno nebo dvě lůžka, či patrové postele, skříně a další úložné prostory. Dům by nebyl domem bez koupelny, která poskytne vše, co potřebujete – umyvadlo, splachovací WC, sprchový kout nebo i vanu. U domu si můžete vybudovat terasu s přístupem z obývacího pokoje nebo ze zahrady.

Snadný provoz

Kromě toho, že si mobilní dům může dovolit v podstatě každý a bez hypotéky, je velice nenáročný na provoz a údržbu. Pojištění je mnohem levnější než u nemovitosti, topení a ohřev vody lze zajistit elektřinou, plynem, zajímavou možností je solární energie. Díky zavedeným rozvodům se není třeba obávat poruch, a proto se připravte na minimum oprav. Živostnost mobilních domů je až 50 let.

Zpět na výpis