Facebook pixel

Kde se vzalo slovo mobilheim

23.05.2016 / Novinka

Shrneme-li stručně význam slova mobilheim, jedná se o obydlí, které umožňuje transport z jednoho místa na druhé. V současné době se mobilheimy neboli mobilní domy těší stále větší oblibě, neboť jejich komfort se stále zvyšuje a díky svému stále lepšímu a lepšímu zázemí se stávají funkčními ekvivalenty několikapokojových domů.

 

Chybné názvy mobilních domů

Na internetu lze ale najít celou řadu zkomolenin tohoto slova. Lidé užívají výrazy jako mobilhaim, mobilhause, mobilhome, mobilhouse, mobilhaus k bydlení, mobil-heim nebo dokonce jako domy mobilheis. Správná varianta se ale píše dohromady, totiž bez pomlčky. Počeštělý výraz pro mobilheim je tedy mobilní dům, což je výraz správný. Internetové vyhledavače vám přirozeně naservírují celou řadu odkazů i po zadání špatného názvu, je ovšem dobré cílit svůj dotaz co nejpřesněji a docílit tak efektivního vyhledávání. Výraz mobilheim je preferovaný i v časopisech o bydlení, novinách a serverech, které poskytují rady o bydlení.

 

Vznik mobilheimu

Mobilní domy původně vznikly z fenoménu karavanů. Ve 20. století v USA, kdy se lidé potřebovali přemisťovat za prací. Potřebou zvyšování komfortu pak vznikly pojízdné domy s několika místnostmi, kuchyní a koupelnou. V dnešní době se dá v mobilheimech bydlet i celoročně nebo v nich strávit třeba jen letní sezónu. Současná nabídka se skládá opravdu z luxusních mobilheimů. V Evropě začaly být mobilní domy populární zejména v posledních pěti letech a to především kvůli jejich nízké energetické náročnosti a praktičnosti.

Zpět na výpis