Facebook pixel

Jak připravit mobilheim na zimu?

26.08.2016 / Novinka

 

Pokud nevyužíváte mobilní dům celoročně, ale pouze jen jako sezónní místo k relaxaci a odpočinku, přečtěte si těchto pár rad. Stejně jako chata nebo chalupa, má i mobilheim svá pravidla pro správnou přípravu na zimní měsíce.

Zamrzání vody

Letošní zima se sice moc nepředvedla, ale člověk nikdy neví, co si na nás příroda přichystá příště. Proto je v prvním kroku důležité zamezit mrznutí vody v potrubích, nádržích a sifonech. Řešení je dokonale jednoduché. V případě nádrží, kde se drží voda, jako je například již zmíněný sifon či nádržka u toalety, použijte obyčejnou kuchyňskou sůl. Ta totiž změní vlastnosti vody tak, že zamrzá až při -20 °C. Jednoduše ji vsypte do určené nádrže, či odpadu. Pokud se jedná o potrubí, z toho bude třeba vodu vypustit úplně. Nezapomeňte také zavřít přívod vody.

Odolnost střechy

Žádoucí je také zkontrolovat stav střechy. Při větší sněhové nadílce by nějakým způsobem narušená střecha nemusela sloužit tak, jak by měla.

Jistota je jistota

V případě dobrých vztahů se zkuste domluvit se sousedem, aby vám občas mobilní dům přišel zkontrolovat.

Zabezpečení

Jeden z posledních kroků snad ani nemusíme zmiňovat. Potřebné je zabezpečit samotný mobilheim a vše mít pečlivě zavřené a uzamčené.

 

snow-1103049-960-720.jpg

 

Zpět na výpis