Facebook pixel

Jak ochladit mobilheim v létě

12.07.2016 / Novinka

Klimatizace 

Nejjednodušším a pravděpodobně nejúčinnějším řešením je bezesporu klimatizace. Ta se do mobilního domu instaluje tak, že se vymontuje jedno z oken a do vniklého otvoru se nainstaluje klimatizační jednotka. Ta se zároveň nechá využít i jako tepelné čerpadlo. Zbylý prostor kolem přístroje se zakryje termoregulační deskou a izolační vrstvou.

Jiný způsob klimatizace pak nabízí splitové klimatizační jednotky s venkovním agregátem, která vám tepelný komfort zajistí. Jednotka se instaluje na stěnu, nebo například do prostoru pod domek.
Ochladit vzduch v mobilním domku lze i jednoduchým ventilátorem, který čerpá vzduch z prostoru pod domkem. Tato varianta je cenově velice přátelská a její účinnost tomu odpovídá.

K mobilnímu domu se přirozeně nabízí jako řešení i mobilní klimatizace. Ta zabezpečí rychlé zapojení a samozřejmě mobilní zacházení. Nejsou ani třeba žádné stavební úpravy ani dlouhodobější změny. Tato metoda je nejrychlejší a nejúčinnější, bohužel ovšem nejvíce energeticky náročná.

Stínicí technika

Velice triviální ale vysoce funkční cestou, jak zabránit přehřívání interiéru v mobilním domě je stínící technika. Existuje několik možných variant a je jen na vás, jaká vám vyhovuje nejvíce. K dostání jsou vnitřní rolety, žaluzie nebo klasické textilní závěsy, které doladíte s vaším interiérem.Pokud se vám nezamlouvají vnitřní žaluzie nebo máte třeba modernější interiér mobilheimu, pak volte venkovní rolety. Dobře vypadají a slouží stejně tak. Vhodným doplňkem k mobilním domům jsou i terasové exteriérové markýzy, které zastíní prostor před domem, poskytnou stín k odpočinku a relaxaci a zároveň brání intenzivnímu pronikání slunečních paprsků dovnitř do domu. Ty vás ochrání i od deště a v případě, potřeby více slunečných paprsků, markýzu zase stáhnete. 

Zpět na výpis