Facebook pixel

Chtějte vědět, za co platíte

07.07.2016 / Novinka

 

O cenách mobilních domků a jejich cenové atraktivitě už toho bylo řečeno dost. V čem se ale ceny liší a za co vlastně konečný zákazník zaplatí? Podle čeho vybírat a jak se rozhodovat, kolik do domku chceme investovat?

Nejlevnější mobilní domy se pohybují od necelých 100 000. Škála nabídek jen ale široká, a proto se nejluxusnější mobilheimy pohybují i kolem milionu korun. To ale není na celoroční bydlení příliš, srovnáme-li to s cenami běžných nemovitostí a starostí s papírováním, které jsou s pořízením domu nebo bytu spojené.Levné mobilní domky


Zpravidla se rozdíl v ceně odráží hlavně ve vzhledu mobilních domů. Ty levnější s počáteční cenou kolem 100 tisíc jsou méně atraktivní a všechny vypadají tak nějak stejně. Tyto domy nemají zateplení a hodí se spíše k sezónnímu bydlení nebo jako klubovna či kancelář. Levnější domy bez zateplení potom způsobí náklady na energie, popřípadě zateplení. Dražší domy jsou tepelně zajištěné a jejich povrch tvoří masivní desky. Vzhledově jsou i atraktivnější a zajímavější. Dřevo má navíc tepelně izolační funkci.

Při výběru mobilního domu se tedy řiďte zásadními pravidly spojenými s rozhodnutím.

  • Chcete-li celoroční bydlení, pak zvolte nákladnější variantu. Má celoplošné zateplení, integrovaný systém vytápění a modernější design.
  • Chcete-li sezónní bydlení, postačí vám méně nákladný domek. Může být starší s tím, že si ho předěláte podle sebe.
  • Levné mobilní domy ze dřeva se hodí i pro účel kancelářského prostoru nebo zahradního domku. Ty pak nemůsí být příliš velké a pořídíte je okolo 100 tisíc korun.
  • Není potřeba brát v potaz cenu umístění. Převoz a instalace jsou v ceně domu.Zpět na výpis